0850 777 0 377
24 Saat Çağrı Merkezi Hizmeti
Kayıt Ol Şifremi hatırlat
Giriş Yap

Zanzibar Turu

 Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu

İstanbul - Dubai - Zanzibar (1)

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde 00:00 gece yarısı buluşuyoruz. Fly Dubai Hava Yolları’nın FZ 754 sefer sayılı uçuşu ile 02:00’da Dubai’ye hareket ediyoruz. Yerel saat ile 07:20’de varışımızda aktarma uçuşumuzun saatine kadar serbest zaman. Dilerseniz değerli vaktinizi en güzel şekilde değerlendirmek; Dubai’nin ikon haline gelmiş yapılarını görmek isteyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan olan ‘’Dubai iconları’’ turuna katılabilirler (45 Euro). İlk açılışından beri oldukça popüler olan içerisinde Ski Dubai’nin (kayak merkezi) de olduğu Mall of the Emirates alışveriş merkezi görülecek, şeyhin otellerinin arasında kalan Antik kapalı çarşı Souk Madinat Jumeirah görülüp, Dubai’de ikon haline gelmiş Dubai Marina, dünyanın tek yedi yıldızlı oteli Burj Al Arab, ünlü Jumeirah Plajında ve Sheikh Palace da fotoğraf molası, Palmiye Adası ve Dubai’yi iki bölgeye ayıran Dubai Creek, Altın ve Baharat Çarşıları panoramik olarak görülüp, perakende mağaza ve restoranlar ile harika bir yürüyüş alanı olan içerisinde ‘’Hareem Al Sultan The Exhibiton’’ Muhteşem Yüzyıl sergisi olan City Walk panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde havalimanına transfer. Flydubai Havayollarının FZ 675 sefer sayılı uçuşu ile saat 14.45’de Darusselam’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 19:50’de Daresselama’a varışımızda pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından, uçak değiştirerek 20:35’de Zanzibar’a haraket ediyoruz. 21:35’de varışımızda özel aracımız ile otelimize transfer oluyoruz. Odalara yerleşmenin ardından dinlenmek üzere serbest saatler.


Zanzibar (2)

Sabah kahvaltı sonrası günümüz kişisel aktiviteleriniz için serbest. Arzu ederseniz ekstra olarak düzenlenecek olan Baharatlar ve Şehir turuna katılabilirler. (40 Euro) Otelimizden özel araç eşliğinde baharatları ile ünlü Kizimbani’ye doğru baharatları tanımak üzere hareket ediyoruz. Eski İran hamamlarının kalıntılarınında bulunduğu Unguja bölgesinde yer alan bölge, mandalina ağaçları, mango ve birçok tropikal meyve ile envai çeşit baharatların yetiştirildiği kahve, kakao, kauçuk, şekerkamışı gibi, sanayide kullanılan kimi bitkilerin geniş ölçüde yetiştirildiği tarımsal plantasyonları ile ünlü. Bir çok baharat ve bölgeye özgü meyvenin tadına bakacak, ve üretimi hakkında bilgi sahibi olacağız. Aynı zamanda yerel olarak yapılan parfüm ve yağların en uygun fiyatlara satın alındığı bölgede dilerseniz alışveriş yapma imkanımızda olacak. Ardından şehir merkezi Stone Town’ a (Taş Şehir) geçiyoruz. Burada yapacağımız turumuz esnasında Yerli halkın taze sebze ve meyveleri takas yaptıkları Zanzibar’ın renkli pazarını görecek, otlar ve baharatların baş döndürücü aroması arasında 1874 yılında inşaa edilmiş Katedrale doğru ilerliyoruz. Katedral, Zanzibar Müzesi, Tippu İpucu Evi'ne ve eski İngiliz Kulübü turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitiminde otelimize transfer. Akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz.


Zanzibar (3)

Kahvaltının ardından günümüz kişisel aktiviteleriniz için serbest. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Jozani Ormanı ve Yunus Gözlem turumuza katılabilirler. (70 Euro) Otelde alacağımız erken kahvaltının ardından bir balıkçı kasabası olan Kizimkazi balıkçı kasabasına doğru hareket ediyoruz. Adanın güney ucunda bulunan bölgede yapacağımız tekne turu esnasında, ev sahipliği yaptığı, şişe burunlu ve kambur yunusları görme imkanımız olacak. Tur bitimi Jozani Ormanına doğru hareket ediyoruz. İnşaat ve tarım alanları için ormanlarının çoğu kaybedilmiş durumda olan Zanzibar’da koruma altına alınmış olan Jozani Ormanı 44 kilometrekarelik bir alana yayılmış orman adanın yaklaşık olarak % 3ünü kaplamaktadır. Sadece Zanzibar adasında bulunan,  Kırmızı kolobus maymunları, 50’yi aşkın kelebek türü ile 100’den fazla ağaç türünün bulunduğu ormadan, mangrove bataklığı ve doğal mercan bezlerini görme imkanımız olacak. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.


Zanzibar (4)

Kahvaltının ardından günümüz kişisel aktivitileriniz için serbest. Hint okyanusunun kıyısında deniz kum ve güneşin keyfini çıkartabilirsiniz. Akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz.


Zanzibar (5)

Kahvaltının ardından günümüz serbest. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Mavi Safari turumuza katılabilirsiniz. (80 Euro) Özel aracımız ile Fumba kasabasına doğru hareket ediyoruz. Fumba’dan bineceğimiz tekne ile Menai körfezine doğru hareket ediyoruz. Yunuslar ile ünlü bu körfezde geçireceğimiz zamanın ardından Sandbank (Kum Sandığı) bölgesinde duraklıyoruz. Burada şnolker ile dalış yapıp bölgenin en iyi iki rezervini gözlemleyeceğiz. Ardından Kwale Adasına geçip, bizleri bekleyen öğle yemeğimizi muhteşem deniz ürünlerinden oluşan açık büfe yemekler eşliğinde alıyoruz. İçeceklerinizin de sınırsız olarak servis edildiği bu güzel öğle yemeğinin ardından Ngalawa adı verilen kanolarla bölgeye özgü doğal güzellikleri keşfediyoruz. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler. Akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz.


Zanzibar - Dubai - İstanbul (6)

Otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Erken saatlerde Zanzibar havalimanına transfer. Pasaport ve bilet işlemlerinin ardından Fly Dubai Hava Yolları’nın FZ 675 sefer sayılı uçuşu ile 09:05’de Dubai’ye hareket ediyoruz. Yerel saat ile 09:50’de varışımızda bekleme süremizin ardından, Fly Dubai Hava Yolları’nın FZ 751 sefer sayılı uçuşu ile 20:50’de İstanbul’a doğru hareket ediyoruz.


İstanbul (7)

Yerel saat ile 00:45’de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına hoş geldiniz.

 • Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.
 • Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.
 • Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.
 • Yurtdışı Çıkış Harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.
 • Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir.
 • Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 • Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır.
 • 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. Yatak standart yataktan küçüktür.
 • 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.  Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan,  “tek çocuk” için geçerlidir.
 • Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısından farklıdır. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı (Çay/kahve, kuruvasan ve marmelat) olarak ayrı salonda verilebilir.
 • Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup,  giriş saat 14:00 - 15:00 arasındadır. Çıkış saatleri 10:00 - 12:00 arasındadır.
 • Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
 • Fuar, kongre, konser, etkinlik,  spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller, belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir.
 • Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 • Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.
 • Uçak saatlerine bağlı olarak programda değişiklik olabilir.
 • Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.
 • Otobüslü turlarımızda, rezervasyon esnasında kesinlikle “Koltuk Numarası” garantisi verilmez. Otobüslü turlarımızda kullanılacak araç tipleri, katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.
 • T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.
 • Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.
 • Schengen bölgesine seyahat edecek herhangi bir pasaport tipine sahip misafirlerin eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri talep edilebilir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekmektedir.
 • T.C. vatandaşı olsa dahi, yurt dışı gezisine farklı bir ülkeden sahip olduğu pasaport ile çıkacak misafirlerimizin, seyahat edeceği ülke(ler)de vize uygulaması olup olmadığı hakkında, ilgili konsolosluğa başvurarak bilgi alması gerekmektedir.
 • Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Tatilsepeti.com sorumlu değildir, sorumluluk misafire (yolcuya) aittir.
Ad
Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
Konu
Arama Zamanı
Mesaj
 

 
0850 7770593
 
rezervasyon@hoteladvisor.net
Otel
Tarih
Tek Kişi Fiyatı
İki Kişi Fiyatı
Üç Kişi Fiyatı
3*Reef & Beach Resort Vb. (Oda Kahvaltı)
EUR
EUR
EUR
4* DoubleTree By Hilton Vb. (Oda Kahvaltı)
EUR
EUR
EUR
5* Breezes Zanzibar Hotel Vb. (Yarım Pansiyon)
EUR
EUR
EUR
3*Reef & Beach Resort Vb. (Oda Kahvaltı)
EUR
EUR
EUR
4* DoubleTree By Hilton Vb. (Oda Kahvaltı)
EUR
EUR
EUR
5* Breezes Zanzibar Hotel Vb. (Yarım Pansiyon)
EUR
EUR
EUR